Тисячолітні українські традиції
До Міжнародного дня музеїв вихователі Тетяна Дідух і Любов Вовчак разом із здобувачами освіти, що проживають у гуртожитку №2, взяли участь у заході «Тисячолітні українські традиції» в рамках Міжнародної акції «Ніч у музеї».
Тернопільщина багата на історію. Почесна місія кожного українця – знати, берегти, підтримувати історію свого краю. Учасники мали змогу відвідати різноманітні локації та почути про традиції та обрядові страви українців, весільні звичаї предків, а також вірування та обряди давніх слов’ян.
Початок подорожі розпочався з локації «Обрядове «деревце» традиційного українського весілля». Народна традиція, яка демонструє модель Всесвіту через дерево життя (Дерево роду).
На локації «Від зернини до хлібини» дізналися як вирощували хліб у давнину, як з готової муки випікали запашний хліб у домашніх печах.Занурилися в атмосферу кінця минулого століття та пройшли тест-гру на знання галицьких слів – «зупа», «слуп», «хопта» на локації «Забуті слова».
Продовжили маршрут локацією «Традиційне українське народне житло Тернопільщини», де побачили особливості наповнення інтер’єрами.
Наступна локація «Вірування та обряди давніх слов’ян». Тут послухали розповіді про народні обряди – культ вогню, культ рослин, обряд веління куста. Історію про Збруцький ідол, в якому закодовані світоглядні уявлення наших предків. Окрім того, взяли участь у міні-квесті «Відшукай чарівну квітку папороті».
Крайня гастрономічна локація «Традиційні та обрядові страви українців». Дізналися в чому готували їжу, з чого їли і пили наші пращури. Ознайомилися з історією походження вареників та борщу, складали свої рецепти.
На пам’ять про акцію «Ніч в музеї», під час майстер-класу, виготовили власноруч сувеніри – витинанки та браслети.