Виховна робота,  Новини

Міжнародний день числа «Пі»

Щорічно, 14 березня, прихильники математики у всьому світі відзначають Міжнародний день числа «Пі». Це неофіційне свято придумав в 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня співпадає з першими трьома цифрами числа «Пі», яке виражає відношення довжини кола до його діаметру. Він зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.

Воно придумане для того, щоб проінформувати громадськість про історичні факти даного вимірювання, для залучення уваги громадськості до важливості питання вивчення математики і використання математичних знань у повсякденному житті та внести конкретику в знання всього світу про число «Пі».

У різних країнах світу можна побачити пам’ятники та монументи, присвячені числу «Пі». В 1998 році у США режисер Даррен Аранофськи зняв трилер під назвою “Пі”, який отримав низку нагород на різних кінофестивалях. А британець Девід Макдональд кожній цифрі числа «Пі» привласнив свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано. І тепер можна почути музику числа “Пі”.

У нашому училищі викладачі математики та здобувачі освіти також не залишили без уваги цей день. Микуляк Ліля, із групи №33, зіграла музику числа «Пі» на флейті.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *