Без категорії,  Виховна робота,  Новини

Про наркоманію або …шлях в нікуди

Наркоманія… Скільки зламаних доль, болю й смертей за цим словом…

3,5 млн громадян України мають родичів та близьких, хворих на наркоманію. Такими є результати національного дослідження Українського інституту майбутнього.

Усе починається з …травки й алкоголю, бажання спробувати нове й розслабитися, не відставати від компанії, твердого переконання, що в будь-яку мить зможеш зупинитися. Але внутрішні тормози відмовляють і доза за дозою котишся в глибоку прірву. Страждаєш сам і змушуєш страждати рідних.

Наркотики змінюють тебе, роблять дратівливим, агресивним, егоїстом. Погіршується пам’ять, деградуєш як особистість, стаєш вигнанцем звідусіль, не рідко підхоплюєш ВІЛ, гепатити чи сифіліс, задля дози часто йдеш на злочин… Усіх довкола маєш за ворогів… Почуваєшся звіром, загнаним у кут залежністю!

Як не стати на хибний шлях, не потрапити в тенета наркотичної залежності й не втратити себе, як виявити в оточенні наркозалежних та куди звертатися, щоб допомогти їм?

Саме це й була тема зустрічі учнів ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі з інспектором відділу ювенальної превенції Тернопільського відділу поліції Валентином Бабішем та завідувачем поліклінічним відділом Тернопільського обласного наркологічного диспансеру Мар’яном Балтаровичем.

В активному діалозі народжувалося усвідомлення того, що хвилини кайфу не варті цілого життя й майбутнього; що наркотики не розв’язують проблем, а поглиблюють їх; що справжні друзі не пропонуватимуть дозу й не братимуть на «слабо».

«Наркоманію називають хворобою молодих. Через фізичну перебудову організму, емоційний та психологічний стан, пошуки себе підлітки  найбільш вразливі й легко підпадають під вплив. До вживання наркотиків їх часто підштовхують і байдужість батьків, відсутність з їхнього боку розуміння й належного розумного контролю, проблеми в родині, булінг в школі, вплив сумнівної  компанії, – зазначає організаторка зустрічі, заступник директора з виховної роботи ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі Стефанія Король.Наше завдання як викладачів і вихователів попередити учнів, показати темряву, в якій опиняються нарко- й алкозалежні, наслідки вживання наркотиків, алкоголю й тютюну, застерегти реальними прикладами, вберегти від помилки й необдуманих кроків. Ми щиро вдячні фахівцям, які знайшли час на відверте спілкування зі здобувачами освіти нашого навчального закладу».  

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *