Професії

Професія «Електрогазозварник; монтажник санітарно-технічних систем і устаткувань»

Вступивши на професію «Електрогазозварник; монтажник санітарно-технічних систем і устаткувань» ви здобудете одразу дві професії: електрогазозварника та монтажника санітарно-технічних систем і устаткувань.

Електрогазозварник

Електрогазозварник– фахівець, який здійснює зварювання різних виробів з металу (вузлів металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів тощо). Для зварювання металу використовується чи газ, або струм. Виходить, що дана професія включаєв себе дві інші – електрозварника ручного зварювання і газозварника.

Люди цієї професії працюють на будівництві, на підприємствах машинобудування, металообробки, в комунальних організаціях, у сільському господарстві та багатьох інших галузях.

Професійні знання та вміння– електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, напівавтоматичне зварювання.

Виконання робіт – зварювання ведеться за кресленнями та технологічними картами, де вказано методи зварювання, марки електродів та час, потрібний для зварювання. При необхідності зварити деталь, до якої немає технологічних карт та креслень, зварник самостійно визначає особливості параметрів зварювання.

Вимоги професії до робітника – електрогазозварник повинен добре знати правила обслуговування електрозварювальної апаратури, механічні та технологічні властивості зварюваних металів, марки і типи електродів, види зварних з’єднань, типи швів, режими зварювання, способи випробування зварних швів, види дефектів і способи їх попередження та усунення, правила охорони праці.

Професія протипоказана людям, які страждають захворюваннями дихальних органів, опорно-рухового апарату (радикуліт, остеохондроз тощо), серцево-судинної і нервової систем, розладами психіки і мають виражені дефекти зору і слуху.

Термін навчання:

на базі 9-ти класів – 4 роки (електрогазозварник – 5 розряд)

на базі 11-ти класів – 1 рік (електрогазозварник – 3 розряд)

Електрогазозварник – це емоційностійка, вольова, спокійна, самостійна, рішуча і впевнена в собі людина.  

Електрогазозварник повинен мати хорошу підготовку у сфері хімії та фізики (розділи електрика, електротехніка), математики, металознавства.

Майстри виробничого навчання за професією «Електрогазозварник; монтажник санітарно-технічних систем і устаткувань» 
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *